Erasmus+ w naszej szkole.  Rok szkolny  2021/2022

W roku szkolnym 2021/2022 po raz pierwszy w naszej szkole uczniowie mieli szansę wziąć udział w projekcie Erasmus+ Kształcimy międzynarodowo


Realizacja projektu umożliwiła 20 uczniom podniesienie kwalifikacji zawodowych i poszerzenie ich o wymiar europejski. Wyjazd na zagraniczne praktyki pozwolił naszym wychowankom rozwinąć umiejętności pracy w zespole wielokulturowym, uzupełnić kształcenie praktyczne o metody i narzędzia typowe dla innych państw Unii Europejskiej, a także przeszkolić się w zakresie branżowego języka angielskiego. Uważamy to za doskonałe przygotowanie do rozpoczęcia kariery zawodowej w naszym regionie. Dodatkowo w czasie wyjazdu uczniowie stali się bardziej samodzielni oraz rozwinęli swoje umiejętności w zakresie pracy w grupie - przede wszystkim dzięki pracy w wielokulturowym zespole, ale także poprzez codzienną koegzystencję z kolegami i koleżankami z grupy wyjazdowej.portugal
Pierwsza drużyna 10 osób wraz z opiekunem wyruszyła do Portugalii do Bragi. Między innymi dzięki naszemu partnerowi Mobility Friends oprócz codziennych praktyk, które odbywały się w pobliskich klinikach weterynaryjnych nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić miasto, w którym przez miesiąc mieszkali, poznać okoliczne zwyczaje, posmakować nowych lokalnych potraw, zobaczyć Porto, Barcelos i Guimaraes, spędzić cały dzień nad oceanem w miejscowości Esposende oraz poznać nowych ludzi.
Druga ekipa 10 osób, które zakwalifikowały się na wyjazd w marcu do Hiszpanii mieszkała w miejscowości Jerez de la Frontera w regionie Andaluzja, miasto słynące ze stadnin koni oraz z Królewskiej Andaluzyjskiej Szkoły Sztuki Jeździeckiej. Stamtąd blisko było do Sewilli i Giblartaru, które wspólnie zwiedziliśmy. Wybraliśmy się również nad morze do miejscowości El Puerto de Santa Maria.

Szkolny koordynator projektu
Aleksandra Chajkowska